Lancia Klub
perelki

Koncert 2 plus 1 - uczta dla konesera w club restaurants First w Łomiankach

« Powrót


 

Niezapomniany koncert

 

 

 

„Koncert 2 plus 1 - uczta dla konesera w club restaurants First w Łomiankach”

 

 

 

 

(czym starsi tym lepsi!)

 

 

 

 

Jak za dawnych lat, choć bez Janusza Kruka i Elżbiety Dmoch, ale z niezastąpionym i wspaniałym Cezarym Szlązakiem. 25 marca br. zostałem zaproszony na wspaniały koncert reaktywowanego 10 lat temu zespołu 2 plus 1 pod wodzą lidera Cezarego Szlązaka. Ten wszechstronny muzyk i wokalista ciągle zachwyca, przywołuje dawne wspomnienia i wspaniałe lata zespołu. Przypomnę że popularny „Czarek” gra na saksofonie, klarnecie, akordeonie i śpiewa.
Zespół 2 plus 1 gra wyłącznie stare szlagiery, swoje wielkie hity w nowych aranżacjach, wiele utworów nie grano wówczas w kraju z różnych względów, dzisiaj zdobywają popularność. Sala pięknego nowo otwartego clubu/restauracji First w Łomiankach pękała w szwach, wszyscy doskonale się bawili, były wspólne śpiewy, taniec i spontaniczna zabawa. Czarek brylował jako konferansjer, opowiadał dowcipy przeplatane wspomnieniami z dawnych złotych czasów zespołu. Wytworzyła się cudowna atmosfera.
Dodam że club-restaurant First to jeden z najnowocześniejszych klubów muzycznych w Polsce, doskonała aranżacja, scena, aparatura i nowoczesna technika imponują!
Zespół zagrał największe hity, usłyszeliśmy nasze kochane utwory: Chodź pomaluj mój świat, Hej, dogonię lato, Wstawaj szkoda dnia, Iść w stronę słońca, Chińskie latawce, Taksówka nr 5, Czerwone słoneczko, Nie zmogła go kula, Gdy grali dla nas Rolling Stones, Wielki mały człowiek, My Gipsy Lady, Singapore, Blue Lights of Pasadena i wiele innych. Na koniec (niekończących się) bisów zawrzało gdy zagrali „Windą do nieba”, a zupełny szał ogarnął salę przebojowym „Easy Come, Easy Go”!
Koncert niezapomniany, tak potrafią grać i rozbawić widownię tylko najlepsi!
Dziękujemy!

 

 
 
 
 

 

 

„Iść w stronę słońca”

 

 

Rozmowę specjalnie dla www.lanciaklub.pl z Cezarym Szlązakiem liderem zespołu 2 plus 1 przeprowadził Edward Poskier. Zespół 2 plus 1 nadal występuje, nadal gra i śpiewa swoje wielkie hity. Należy on do ikon polskiej muzyki rozrywkowej, zespół o oryginalnym brzmieniu, ciepłych i łatwo wpadających w ucho utworach zaskarbił sobie miliony fanów w kraju i zagranicą. Ich piosenek słuchają już kolejne pokolenia, utwory przywołują wspomnienia, zmuszają do refleksji, zabawy. Oby zespół koncertował jak najdłużej i dawał nam wiele wzruszeń i kawał dobrej rozrywki.

Go 2 plus 1!

 

Liderujesz zespołowi który jest ikoną polskiej muzyki pop, ile lat gracie w reaktywowanym zespole, obecny skład zespołu?

 

W obecnym składzie gramy już 10 lat, średnio w roku dajemy 30 koncertów, bywa i tak że na nasze koncerty przychodzi kilkanaście tysięcy ludzi. Muszę cię poprawić że oprócz popu graliśmy i gramy również: rocka, folk, disco i synth popa. W zespole grają: Ula Blaszyńska – śpiew, Michał Król – gitara, Tomasz Kosiarkiewicz – klawisze, Adam Blacha – perkusja i ja Cezary Szlązak – saksofon, vocal. Menadżerem zespołu jest Jan Szewczyk.

 

W starych utworach słyszymy nowe brzmienie?

 

Aranżacje utworów wymagały modyfikacji, ponieważ brzmienie starych hitów było już trochę archaiczne. Zrobiłem nowe aranżacje z wielkim zaangażowaniem i radością, stwierdzam że są one przyjmowane przez publiczność tak samo gorąco.

 

Zauważyłem w Waszym repertuarze nowe utwory?

 

Na koncertach gramy wyłącznie szlagiery z repertuaru zespołu 2 plus 1 kompozycje Janusza Kruka założyciela zespołu, oraz utwory które nagraliśmy na Zachodzie, a z różnych względów nie lansowane kiedyś w Polsce. W związku z tym są one nowościami dla publiczności koncertowej.

 

Dla mnie najlepszą płytą w dorobku ogólnym zespołu 2 plus 1 jest dojrzały, europejski album „Easy come, easy go” klimatem zbliżony do utworów Abby, szybki, porywający, to jakby inne wcielenie zespołu o niesamowitych możliwościach!

 

Dziś mało kto wie, że płyta „Easy come, easy go” sprzedana została w Niemczech i Japonii w nakładzie 600 tys. egzemplarzy!, co stanowi o popularności zespołu na Zachodzie. Jest to swoisty sukces polskiej muzyki rozrywkowej. Dodam że utwory z tej płyty okupowały czołowe miejsca na listach bestsellerów Japonii i Niemiec.

 

Graliście w wielu krajach świata, były wspólne koncerty i programy z wielkimi tego świata w show biznesie?

 

Do sukcesów zaliczam także wspólne programy z takimi gwiazdami jak: Wilson Pickett, Telly Savallas, Kris Kristofferson, Rita Pavone, The Slade i wiele, wiele innych.

 

Po śmierci Janusza Kruka i odejściu Elżbiety Dmoch mozolnie dalej prowadzisz zespół, co cię nakręca, skąd bierzesz siły?

 

Zespół 2 plus 1 to moja wielka miłość, gdy podczas koncertów słyszymy jak publiczność śpiewa razem z nami, gramy niekończące się bisy, aplauz widowni, to wierzę że warto kontynuować działalność zespołu. Zapraszam wszystkich na nasze koncerty, odświeżmy wspomnienia, otwórzmy serca!

 

Pozdrawiam wszystkich fanów zespołu 2 plus jeden oraz fanów www.lanciaklub.pl - Cezary Szlązak (2+1).

 
 
 

 

Łomianki 25.03.2011.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szczypta historii zespołu 2 plus 1

 

 

Zespół założył Janusz Kruk i Elżbieta Dmoch w Warszawie w 1971 r. Nagrali 12 albumów (3 złote płyty) i wiele singli, nakręcili dziesiątki teledysków, brali udział w wielu prestiżowych programach TV na całym świecie. Uczestnicy i laureaci wielu festiwali muzycznych w kraju i zagranicą, prestiżowe nagrody, złote płyty, pierwsze miejsca na top listach.
Lata 70. to najlepsze lata zespołu (Kruk/Dmoch/Szlązak) powstały wówczas ich największe przeboje i niezapomniane koncerty. Grają z powodzeniem pop, folk, rocka, disco, synth rocka. Zespół grał do roku 1999.
W tym samym roku nastąpiła nieudana reaktywacja nowej formacji z Cezarym Szlązakiem. Druga reaktywacja nastąpiła w roku 2001 i trwa do dzisiaj. Obecny lider zespołu Cezary Szlązak, gra pod szyldem 2 plus 1 od 1976 r. czyli w sumie 35 lat! - czapki z głów!

Dziękujemy!

 

 

 
  • 2p150.jpg

    Gościnny występ z Elżbietą Dmoch

 
  • 2p151.jpg

    Foto złotego składu z okładki płyty "Easy come, easy go"

 

 

 

 

Edward Poskier

Foto z koncertu: Edward Poskier pozostałe z archiwum zespołu i World Net Photo

 

 
LP.jpg
LK.jpg
smp.jpg
razemlepiej0001.jpg
banner PTK.jpg
TPS.jpg
muzeum motoryzacji.jpg
logo otrebusy.jpg
gdynskie mm.jpg
muzeum-krakow.jpg
Banner-Peda (1).jpg
MT_BANER.jpg
ekspert mot 1.jpg
twierdza.jpg
ewitryna-strony-www.jpg
baner-TCI-2012.jpg
holserviceb.jpg
poster_galeria_6a.jpg
invette_logo.jpg
MARIA KA_baner.jpg